Skip to main content
Informacje handlowe

Oszczędź czas i pieniądze z Fabric Connect

By 4 kwietnia 2024No Comments

Ile czasu zajmuje wdrożenie lub rozbudowa sieci? Zbyt wiele… to właśnie najczęściej słyszana odpowiedź. Jak możemy zdalnie wdrożyć nowe urządzenie sieciowe bez zbytecznej interwencji działów IT? Albo jak szybciej wdrożyć nowe urządzenie klienckie w sieci, aby zespół IT mógł skupić się na bardziej strategicznych zadaniach?

Dzięki Extreme Fabric Connect po podłączeniu nowych urządzeń sieciowych nie ma potrzeby ich ręcznej konfiguracji. Po podłączeniu nowego urządzenia do infrastruktury, jest ono weryfikowane, a następnie zostaje mu automatycznie przypisana właściwa konfiguracja zgodna z tą przyjętą w całej domenie Fabric Connect. W rezultacie nowe urządzenie może stać się kolejnym węzłem sieci Fabric bez jakiejkolwiek manualnej konfiguracji. W Extreme Fabric Connect nazywamy to Zero Touch Fabric.

Co natomiast z punktem dostępowym sieci WiFi lub telefonem IP na biurku pracownika? One również komunikują się z siecią. Co się dzieje, gdy komputer lub smartfon użytkownika łączy się z siecią?  Urządzenia klienckie również mogą po podłączeniu do sieci Fabric zostać odpowiednio skategoryzowane, a następnie automatycznie przyłączyć się do odpowiadającemu im segmentu sieci bez konieczności manualnej konfiguracji przełącznika dostępowego. Nazywamy tę funkcję Fabric Attach.

Klienci, którzy zaczęli korzystać z Extreme Fibric Connect, często powtarzają, że nigdy nie wrócą do starych sposobów tworzenia sieci. Dla przykładu jeden klient Extreme Networks z branży motoryzacyjnej wdrażał nowe platformy sieciowe w bardzo napiętym harmonogramie. Fabric Connect niewątpliwie pomógł zmieścić się w wyznaczonym terminie i dostarczyć projekt na czas, a jak wszyscy doskonale wiemy – czas to pieniądz. Częstym przypadkiem jest, że wyjęcie przełącznika z pudełka, wyposażenie go w system zasilania i wentylacji oraz podpięcie do sieci zajmuje więcej czasu niż jego docelowa konfiguracja.

 

Materiał przygotował:
Konrad Grzybowski
Inżynier Systemów Bezpieczeństwa Versim S.A.