Firma VERSIM funkcjonuje na rynku od 2005 roku.

Od początku swego istnieją koncentruje swoją działalność na oferowaniu Partnerom zaawansowanych technologii czołowych światowych producentów. Aktualnie firma VERSIM jest dystrybutorem oprogramowania i sprzętu sieciowego, specjalizującym się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych, a także technologii VoIP i PBX. W ofercie firmy znajdują się systemy zaporowe firewall następnej generacji, rozwiązania dla wirtualnych sieci prywatnych VPN, systemy identyfikacji cyfrowej, autoryzacji i autentykacji, IPS/IDS, rozwiązania do kreowania polityki dostępu do Internetu. Portfolio oferowanych produktowi technologii skorelowane jest z potrzebami rynku i tworzy kompleksową ofertę dla Partnerów.

Celem firmy jest wspieranie Partnerów w budowaniu przewagi konkurencyjnej u Klienta.

Firma oferuje swoje rozwiązania tylko poprzez Partnerów handlowych, oferując im jak najlepsze warunki obsługi logistycznej, finansowej, handlowej i technicznej.

Versim jest również Certyfikowanym Centrum Szkoleniowym Extreme, Famoc i GigasetPro. Firma prowadzi warsztaty stacjonarne i wirtualne, w języku polskim i angielskim. W zależności od potrzeb Versim zapewnia szkolenia certyfikowane oraz autorskie.