Skip to main content

Przewagi Extreme Networks Fabric Connect

Zamiast dodawać kolejne protokoły i zwiększać złożoność jak to ma miejsce u konkurencji, Extreme zdecydowanie upraszcza sieć, jeszcze przed jej automatyzacją.

Extreme Fabric Connect oferuje pełną automatyzację sieci, wraz z obsługą typu plug&play . Urządzenia konkurencji często nie obsługują podobnego rozwiązania a ich podejście do automatyzacji opiera się na centrach danych i wymagany jest kontroler do świadczenia usług przełącznikom poprzez interfejsy API. Nadal obecne są skomplikowane protokoły a konfiguracja odbywa się w modelu  hop by hop.

Wbudowane
bezpieczeństwo

Hiper segmentacja oraz elastyczność oferowane przez Extreme klientom zapewniają proste, skalowalne i całościowe podejście do budowy bezpiecznych stref w ramach całej infrastruktury sieciowej przedsiębiorstwa. Oferta konkurencji w dużej mierze wykorzystuje łańcuchy sieci VLAN z listami ACL i regułami wspierającymi segmentację. Jest to trudne we wdrożeniu i zarządzaniu i w żadnym stopniu tak bezpieczne czy skalowalne jak Fabric Connect. Fabric Connect opiera się na technologii warstwy drugiej (Ethernet Switched Path), oferując wyższy poziom bezpieczeństwa niż sieć oparta o stos protokołów IP . Segmenty L2/L3 mogą być tworzone elastycznie zapewniając wysoką skalowalność.

Ujednolicona architektura sieci przewodowych i bezprzewodowych

Fabric Connect bezproblemowo obejmuje całą sieć, niezależnie od medium transmisji. Rozwiązania konkurencji mają pewne ograniczenia po stronie łączności bezprzewodowej i są skomplikowane w obsłudze. Dzięki wykorzystaniu Fabric Attach możliwe jest rozszerzenie usług oferowanych przez Fabric Connect również na sieć bezprzewodową. Wszystkie funkcje związane z politykami, analityką i bezpieczeństwem, dostępne dla sieci przewodowych obejmują również środowisko bezprzewodowe.

Wykorzystywanie znanych technologii

Fabric Connect to po prostu Ethernet z lekką domieszką IP. Warstwa danych oparta jest o protokół SPBm (enkapsulacja MAC in MAC), a warstwa kontrolna realizowana jest w oparciu o routing IS-IS. Ewentualne szkolenia, poznawanie nowych technologii ograniczone są tym samym do minimum!

Ujednolicone zarządzanie

Extreme oferuje pełny obraz sieci poprzez skonsolidowane zarządzanie, analitykę, polityki i wspólną bazę danych.

Sprawdzone rozwiązania

Tysiące wdrożeń wykorzystuje Fabric Connect , technologia wielokrotnie dowiodła swojej wysokiej skalowalności we wdrożeniach usługowych.