Extreme Fabric Connect

Extreme Fabric Connect to o wiele łatwiejszy sposób na projektowanie, konfigurację, zarządzanie i rozwiązywanie problemów z sieciami kampusowymi w porównaniu do tradycyjnych sieci oraz rozwiązań konkurencyjnych.

To sprawdzona, oparta na standardach technologia wirtualizacji sieci . Tak samo jak wirtualne serwery pozwalają na uruchamianie wielu aplikacji na jednym urządzeniu fizycznym, Fabric Connect pozwala na zestawienie wielu, oddzielnych i bezpiecznych sieci wirtualnych w ramach jednej topologii fizycznej. Tak stworzone wirtualne sieci są bezpieczne i mogą być konfigurowane i zmieniane bardzo szybko, oferując usługi na skraju sieci, jednocześnie eliminując niestabilność i ryzyko powstania błędów.

Rozwiązania Fabric Connect

Fabric Extend

Rozszerza możliwości Fabric Connect na rozległe sieci IP lub tunele, zapewniając współpracę sieci w wielu lokalizacjach, łącząc wyniesione lokalizacje z lokalizacją centralną, zapewniając bezpieczeństwo połączenia poprzez szyfrowanie wykorzystując sieć WAN.

Fabric Attach

Pozwala rozszerzać możliwości Fabric Connect na urządzenia nieobsługujące tej technologii (przełączniki brzegowe czy punkty dostępowe WiFi). Fabric Attach oferuje bezpieczne i automatyczne dołączanie użytkowników i urządzeń do odpowiednich usług.

Zobacz więcej

Fabric Attach pozwala na szybkie wprowadzanie do sieci przełączników oraz innych urządzeń (np. kamer, sprzętu IoT) obsługujących protokół 802.1Qcj

  • Automatyczna konfiguracja VLAN, Quality of Service dla wideo, itp. (mniejsza złożoność)
  • Interoperacyjność z produktami innych producentów – przełączniki dostępowe z technologią Fabric Attach współpracują z sieciami innych dostawców; a przełączniki innych dostawców, które spełniają standard 802.1Qcj mogą automatycznie dołączać się do sieci Fabric Connect.

Cała sieć staje się prawdziwie elastycznym zasobem, w którym usługi są dostarczane tylko wtedy, gdy użytkownicy lub urządzenia są podłączeni do sieci i korzystają z aplikacji biznesowych.

  • Wysoka elastyczność, niezależnie od lokalizacji użytkownika lub urządzenia. Te same usługi mogą być automatycznie zestawiane wszędzie, gdzie użytkownik lub urządzenie łączy się z siecią.
  • Wbudowane bezpieczeństwo. Dzięki mechanizmom mikrosegmentacji oraz dynamicznej autentykacji usługi dostarczane do brzegu sieci przestają być aktywne po odłączeniu użytkownika lub urządzenia. Dzięki temu mamy pewność, że tylko uprawnieni użytkownicy lub urządzenia będą miały dostęp do chronionych zasobów.

Polityki

Zastosowanie wspieranych przez Fabric C polityk opartych o autentykację użytkownika lub urządzenia zarówno dla dostępu przewodowego, jak i bezprzewodowego pozwala na całkowita automatyzację procesu autoryzacji użytkownika, który nie tylko zadba o bezpieczeństwo poprzez nałożenie odpowiednich restrykcji, ale również automatycznie skonfiguruje serwisy wykorzystywane przez F C. Tym sposobem proces dołączania się do sieci może zostać całkowicie zautomatyzowany niezależnie od miejsca czy medium jakie jest wykorzystywane odciążając administratorów sieci.